Říkáte si: „Tohle přeci není můj muž?!“ Možná za to může mužská menopauza

Určitě jste si všimla. Ten silný, sebevědomý muž s vypracovanými svaly, pro kterého nic nebylo problém, je pryč. Vystřídal ho unavený „pán“ s ochablými svaly, se kterým sice dál sdílíte společné lůžko, ale už méně často sexuální zážitky. Co se stalo?

Hladina mužského pohlavního hormonu od 30. roku klesá

Uklidníme vás: Nic nepřirozeného. U vašeho muže „jen“ klesá hladina primárního mužského hormonu. A to s sebou nese změny, zejména fyzického rázu. Klesá nejen množství energie, ale i sexuální touha a libido, svalová hmota ochabuje.

Ostatně, četné výzkumy dnes dokážou snižování hladiny mužského hormonu vyčíslit. Nejvíce mužských pohlavních hormonů mají muži okolo 20. roku věku. Od 30. narozenin pak tato hladina klesá, a to zhruba o 1 % ročně. Padesátiletý muž má tedy zhruba o pětinu primárního pohlavního hormonu méně než třicátník. Odborníci tento stav označují jako andropauzu neboli mužský přechod. Pokles hladiny pohlavního hormonu T. může být jednou z příčin ubývání energie a menšího libida.

Ať je takový, jako byl dřív…

Máte stejné přání? Není nesplnitelné. A to díky speciálnímu doplňku stravy, který norští specialisté vyvinuli speciálně pro muže. Doplněk stravy Maxulen® efektivně bojuje proti negativním dopadům, které způsobuje pokles primárního mužského pohlavního hormonu.

Maxulen® obsahuje Testofen® – unikátní výtažek ze semena pískavice řeckého sena, zinek, vitamín B6 a hořčík. „Tyto látky uměle nezvyšují hladinu hormonů, nicméně přispívají ke snížení únavy (B6 a Hořčík), zvýšení libida1 a v kombinaci se cvičením k nabrání svalové hmoty (Pískavice). Navíc podporují zdravé spalování (Pískavice, Hořčík, B6, Zinek)“ popisuje účinky přípravku paní Eliška Michalíčková.

Ztráta libida? Pro většinu z nás pořád ještě tabu

Právě ztráta libida je jedním z největších, ale zároveň paradoxně nejvíce tabuizovaných témat spojených s Andropauzou. Kvalitní potravinové doplňky nicméně dokážou pomoci i s tímto problémem. Pozitivní dopad na mužské libido má právě Testofen®, který obsahuje specifické množství saponinu, což jsou aktivní látky semena pískavice řeckého sena.

Testofen® byl během dvojitě zaslepené vědecké studie1 podáván každý den po dobu 6 týdnů v množství 600 mg skupině 60 mužů ve věku od 25 do 52 let. Druhá, stejně velká, kontrolní skupina dostávala jen placebo. Studie potvrdila, že užívání Testofenu® přináší výrazný pozitivní efekt na fyziologické aspekty libida, zejména na míru sexuálního vzrušení a může pomoci udržovat normální zdravou hladinu primárního mužského pohlavního hormonu.

Jedna tableta Maxulenu® pak obsahuje 600 mg Testofenu®. „A kromě toho obsahuje i 100 % referenční hodnoty příjmu zinku a vitamínu B6,“ dodává Eliška Michalíčková.

Ač jsou „mužská menopauza“ a její důsledky ještě stále tématem, o kterém se příliš nemluví, dá se řešit. Neexistuje jediný důvod, proč byste měla vedle sebe mít „věčně unaveného bručouna“, když existují doplňky stravy, které vám mohou vrátit muže, do kterého jste se před lety zamilovala.

1 E. Steels, et al; Physiological Aspects of Male Libido Enhanced by Standardized Trigonella foenum-graecum Extract and Mineral Formulation, Phytother.Res., (2011) Vol. 25, 1294–1300.

Vyzkoušejte Maxulen