Mužský přechod: Když se přestáváte cítit jako chlap

Muži nestárnou. Muži zrají. Alespoň tak se to říká, ne? Jsme zkušenější, ekonomicky zajištění, můžeme si dopřát to, po čem toužíme. Ruku v ruce s tím ale jde menší aktivita v ložnici a pokles celkové energie. Chuť něco změnit? I tu aby člověk pohledal. Poznáváte se?

I muži mají svůj přechod

To, že u žen s věkem dochází k fyzickým a psychickým změnám, je známá věc. Pokles hladiny mužských hormonů po 30. roce věku je ale mužskou záležitostí, která může zapříčinit pokles libida, změny nálad, nedostatek energie, ale třeba i úbytek svalové hmoty. Spíše, než cvičení se na vás dřív projeví ty dobré večeře, které si po něm dopřáváte.

Dobrá zpráva při tom všem nicméně je, že některými příznaky poklesu hladiny mužských hormonů se dá něco dělat.

Maxulen® může pomoci zvýšit hladinu volného hormonu v těle

Pokud mluvíme o hladině mužských hormonů, pak máme na mysli ty, které jsou takzvaně aktivní. V mužském těle jsou ale hormony vázané i na bílkoviny, a ty tělo běžně nevyužívá. Testofen® obsažený v Maxulenu® může pomoci tyto vázané hormony uvolnit a tělo je tak může lépe využít. Ve dvojitě zaslepené Studii3 z roku 2016, bylo testováno 120 mužů, kteří užívali po dobu 12 týdnů buďto Testofen® v dávce 500 mg denně nebo placebo. Studie3 potvrdila, že Testofen®, což je standardizovaný výtažek ze semene pískavice řeckého sena obsažený v Maxulenu®, snižuje symptomy spojené s poklesem hladiny mužského  hormonu.

S nárůstem svalové hmoty se vrací i sebevědomí, dokládají studie

S poklesem mužských hormonů se pojí i růst podílu tělesného tuku. Vyrýsovat svaly, nebo si zkrátka jen udržet normální postavu je těžší.

Pravidelné užívání Maxulenu® napomáhá snížit hodnotu tělesného tuku, a to díky obsaženému výtažku z pískavice řeckého sena, jak dokládá Studie2. V této Studii1 byla jedné skupině mužů každý den podávána dávka 500 mg pískavice řeckého sena, zatímco druhé skupině jen placebo.

Všichni muži pak byli po dobu 6 týdnů podrobeni stejné tělesné zátěži (silovým cvičením). U skupiny, která užívala pískavici (té je v jedné tabletce Maxulenu® 600 mg), pokleslo množství tělesného tuku, a naopak se zvýšila síla svalů. Oproti skupině, která užívala placebo, byly výsledky poměrně zásadní – podívejte se na Studii2.

Studie2: C. Poole, et al; The effects of a commercially available botanical supplement on strength, body composition, power output, and hormonal profiles in resistance-trained males, J.Int.Soc.Sports Nutr., (2010) Vol. 7, 34. Více o studii si můžete přečíst zde: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20979623

 

Studie3:A. Rao et al; Testofen, a specialised Trigonella foenum-graecum seed extract reduces age-related symptoms of androgen decrease, increases testosterone levels and improves s..ual function in healthy aging males in a double-blind randomised clinical study, The aging male: the official journal of the International Society for the Study of the Aging Male, (2016) Vol. 19; 134-142.  

Více o studii si můžete přečíst zde: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26791805

 

 

Koupit Maxulen