Cvičíte? Zařaďte do jídelníčku doplňky stravy, které zlepší účinek cvičení

Cvičíte stejně jako dřív, ale… jste dříve unavený, to, co jste dříve s přehledem zvládl, už bývá nad vaše síly a na vašich svalech není pravidelné cvičení téměř vidět? Žena vám možná říká: „Stárneš a věk nezastavíš!“ My říkáme, že na vině může být nižší hladina primárních mužských hormonů a projevy tohoto poklesu ovlivnit většinou lze. Čtěte!

Po třicítce klesá hladina mužského pohlavního hormonu v těle mužů. Tento stav se označuje výrazem andropauza. Jaké jsou její příznaky:

  • Menší síla svalů a pomalejší růst svalové hmoty
  • Méně energie a nižší vytrvalost
  • Větší a častější únava
  • Menší libido a méně chuti na sex

Kvůli těmto potížím je vhodné zařadit do jídelníčku kvalitní doplňky stravy, například Maxulen, který byl vyvinut speciálně pro muže. Ten může pomoci růstu svalové hmoty a podpořit rovnováhu metabolismu tuků. To vše je nezbytné pro účinný trénink a to, aby brzy byly vidět výsledky.

Studie mluví jasně: Méně tuku, více svalové hmoty

Pozitivní dopady potravinových doplňků na výsledky cvičení dokládá i studie2, která konkrétně zkoumala účinky přípravku pískavice řeckého sena. Do 8-týdenního cvičebního programu se zapojily dvě skupiny mužů. První užívala každý den 500 mg pískavice řeckého sena, druhá pouze placebo.

Po 8 týdnech byla u skupiny užívající pískavici naměřena vyšší hodnota svalové hmoty, a naopak nižší hodnoty tělesného tuku. U „placebo“ skupiny k tak výraznému nárůstu svalů, a naopak poklesu tělesného tuku nedošlo. Podrobné informace přináší tabulka:

Skupina užívající pískavici Skupina užívající placebo
Nárůst síly svalů horní poloviny těla + 9.19 % + 4.22 %
Nárůst síly svalů dolní poloviny těla + 25.29 % + 15.26 %
Množství tělesného tuku v těle – 2.34 % – 0.39 %

C.Poole, et al; The effects of a commercially available botanical supplement on strength, body composition, power output, and hormonal profiles in resistance-trained males, J.Int.Soc.Sports Nutr., (2010) Vol. 7, 34.

Odkaz na studii: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20979623

U mužů nedošlo k výrazným změnám v hmotnosti, což značí, že skutečně došlo ke změnám v rozložení svalů a tuků uvnitř těla. Každá tableta Maxulenu obsahuje dokonce o 100 mg více účinné látky, než bylo použito během studie.

Kromě semena pískavice řeckého sena pak Maxulen obsahuje:

  • Zinek, který napomáhá udržovat normální hladinu mužských pohlavních hormonů a normální plodnost
  • Vitamín B6, který snižuje únavu a vyčerpání
  • Hořčík, který napomáhá k normálnímu energetickému metabolismu a přispívá k normálnímu fungování svalů

Maxulen tak díky obsaženým látkám účinně napomáhá k růstu podílu svalové hmoty při cvičení, ale i k omezení negativních důsledků poklesu hladiny mužských pohlavních hormonů v těle.

 

Studie2: C. Poole, et al; The effects of a commercially available botanical supplement on strength, body composition, power output, and hormonal profiles in resistance-trained males, J.Int.Soc.Sports Nutr., (2010) Vol. 7, 34. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20979623

 

Koupit Maxulen