Procházíte andropauzou neboli mužským přechodem? Otestujte se!

Hladina primárního mužského hormonu klesá s věkem u všech mužů bez výjimky. Není proto neobvyklé, že na sobě kolem čtyřicítky začnete pozorovat znaky mužské menopauzy, takzvané andropauzy. Jak se projevuje?  Podrážděností, únavou, ochabujícími svaly – prostě se čím dál méně cítíte jako chlap. Vaše partnerka si všimne, že se z vás pomalu stává lenoch, kterému se do ničeho nechce. A to může mít v extrémních případech vliv na celý vztah.

Cítíte, že libido už není jako dřív?

Mnoho mužů se trápí kvůli přibývajícímu věku. To je pochopitelné. Neodvratný je i pokles hladiny hlavního mužského hormonu, který přitom hraje důležitou roli v rozvoji fyzické síly i touhy. Jistě, za nedostatkem libida můžou být únava a stres. Svůj podíl viny ale má i snižující se hladina mužských hormonů.

Procházíte přechodem? Otestujte se!

Poznáváte se v bodech viz níže? Pokud se naleznete ve čtyřech z nich, jste pravděpodobně v andropauze.

  1. Je mi 35+
  2. Jsem unavenější a podrážděnější než dřív
  3. Hůř spím
  4. Postrádám libido
  5. Padají mi více vlasy
  6. Zvětšuje se mi břicho

Buďte znovu mužem!

Co dělat, aby dopady andropauzy byly co nejmenší? Nic složitého. Pokles hladiny mužských hormonů zmírní zdravý životní styl a dostatek fyzického tréninku.

Doplňěk stravy Maxulen®, je správná volba pro všechny muže, kteří se chtějí bránit negativním příznakům poklesu hladiny hormonu T. Hlavní složkou Maxulenu je Testofen®, patentovaný výtažek ze semena řeckého sena.

Studie prokazující účinky látky Testofen®

Testofen® obsažený v Maxulenu® (konkrétně 600 mg v 1 tabletě) má tyto účinky:

  • Uvolňuje vázaný mužský pohlavní hormon v těle*
  • Podporuje růst svalové hmoty
  • Pomáhá podporovat a udržet rovnováhu metabolismu tuků
  • Podporuje libido**

Kromě toho obsahuje hořčík a vitamín B6, které přispívají ke snížení míry únavy, normální psychické činnosti a normálnímu metabolismu. Zinek pak přispívá k normální plodnosti a reprodukci a také k udržení normální hladiny androgenu v krvi.

Přečtěte si o studiích provedených na Testofenu® a semenu pískavice řeckého sena zde

*(1)  Rao, A., et al., Testofen, a specialised Trigonella foenum-graecum seed extract reduces age-related symptoms of androgen decrease, increases testosterone levels and improves s..ual function in healthy aging males in a double-blind randomised clinical study. Aging Male, 2016. 19(2): p. 134-42.

**(2) Poole, C., et al., The effects of a commercially available botanical supplement on strength, body composition, power output, and hormonal profiles in resistance-trained males. J.Int.Soc.Sports Nutr., 2010. 7: p. 34.

Vyzkoušejte Maxulen